
U poslednja 24 časa na Kosovu je registrovan 661 novi slučaj zaraze koronavirusom, šest osoba je preminulo, a 92 pacijenta su izlečena, saopštio je kosovski Institut za javno zdravlje.
Od poslednjeg preseka stanja na koronavirus testiran je 1.617 uzoraka.
Preminulo je šest osoba starosne dobi od 50 do 80 godina, iz opština Đakovica – 3, Uroševac, Gnjilane i Mališevo po 1.
Pozitivni slučajevi registrovani su u sledećim opštinama: Priština – 324, Uroševac – 42, Kosovo Polje – 39, Gnjilane – 37, Đakovica i Podujevo po 35, Lipljan i Peć po 19, Vitina – 13, Južna Mitrovica – 11, Glogovac i Vučitrn po 10, Štimlje – 9, Srbica – 8, Dečani i Obilić po 6, Kamenica, Kačanik, Suva Reka po 5, Elez Han, Mališevo i Prizren po 4, Klina i Klokot po 3, Istok i Orahovac po 2 i jedan slučaj u opštini Junik.
U istom periodu izlečeno je 92 pacijenta, te je sada ukupan broj izlečenih na Kosovu 15.921.
Od početka epidemije, testirano je 102.012 osoba, broj obolelih je 22.206, dok je trenutan broj aktivnih slučajeva 5.565.
Do sada je preminulo 720 osoba.
Informacije o pandemiji pratite na blogu.
Povezani članci:
Priština 24 sata: Novih 546 slučajeva infekcije, devet smrtnih ishoda
Priština: Osam osoba preminulo, 334 nova slučaja
Priština 24 sata: Devet žrtava kovid-19, 486 novoobolelih
Priština: Još sedam osoba preminulo, 337 novoobolelih
Priština: Od posledica kovid-19 preminulo troje, 514 novoinficiranih
Priština 24 sata: Skoro dvostruko veći broj novoobolelih, četiri osobe preminule
Comments
Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala KoSSev nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.