U Mitrovici provera biračkog spiska za kosovske izbore do 24. maja

Opštinska izborna komisija u Severnoj Mitrovici saopštila je danas da građani, pred parlamentarne izbore na Kosovu koji se održavaju 8. juna, proveru biračkog spiska mogu izvršiti do 24. maja.
 
Provera se obavlja u zgradi opštine Severna Mitrovica, u kancelariji broj 219. Rok za registraciju za glasanje osoba sa posebnim potrebama je do 29. maja u istoj kancelariji.
 
Na parlamentarnim izborima na Kosovu učestvovaće ukupno 31 politički subjekt, od čega je 9 albanskih, 5 srpskih, 6 bošnjačkih, 3 romska i po 2 turska, goranska, aškalijska i egipćanska.
 
Ukupno je prijavljeno 19 političkih partija, 7 građanskih inicijativa, 4 koalicije i jedan nezavisni kandidat.
 
Od srpskih predstavnika na izborima će učestvovati “Srpska lista” sa 67 kandidata, Pokret za demokratski prosperitet sa 26 kandidata i Progresivna demokratska stranka sa 24 kandidata.
 
Radio Kontakt Plus je došao do liste kandidata sa kojom će “Srpska lista” nastupiti na predstojećim izborima:
 
1. Vladeta Kostić iz Suvi Do – Gračanica;
2. Slobodan Petrović iz Laplje Selo – Gračanica;
3. Ksenija Božović – Severna Mitrovica;
4. Srđan Popović – Gračanica;
5. Velimir Rakić iz Sočanica – Leposavić;
6. Vinka Radosavljević – Klina;
7. Oliver Ivanović – Severna Mitrovice;
8. Ljubinko Karadžić iz Laplje Selo, Gračanica;
9. Malinka Mitrović – Laplje Selo, Gračanica;
10. Milovan Krivokapić – Severna Mitrovica;
11. Srdđan Petković – Suvi Do, Gračanica;
12. Snežana Jovanović – Kišnica, Gračanica;
13. Nebojša Milovanović – Donja Gušterica;
14. Bojan Mitić – Čaglavica, Gračanica;
15. Jasmina Živković – Štrpce;
16. Saša Milosavljević – Štrpce;
17. Jelena Bontić – Brezovica, Štrpce;
18. Vasilije Arsić Glogovac, Ranilug;
19. Goran Jancić – Pasjane, Parteš;
20. Mirjana Dimitrijević – Gračanica;
21. Dragiša Savić – Ajnovac, Kamenica;
22. Repanović Dragan – Osojane, Istok;
23. Lela Vučinić – Severna Mitrovica;
24. Aleksandar Miletić – Leposavić;
25. Aleksandar Micić – Velika Hoča, Orahovac;
26. Marina Rizić – Šilovo, Gnjilane;
27. Aca Mišić – Prilužje, Vučitrn;
28. Zoran Nikolić – Pasjane, Parteš;
29. Snežana Karadžić – Kosovo Polje;
30. Saša Čanaćević – Štrpce;
31. Nebojša Vesić – Klokot;
32. Nataša Milatović – Štrpce;
33. Saša Milošević – Makreš;
34. Vladan Premović – Leposavić;
35. Jela Paunović – Gornje Kusce;
36. Vesna Jovanović – Parteš;
37. Sreten Ivanović – Trnićevac, Novo Brdo;
38. Ivana Bojović – Leposavić;
39. Slavko Simić – Leposavić;
40. Aleksandar Mihajlović – Gračanica;
41. Vesna Mikić – Ropotovo, Ranilug;
42. Bojan Savić – Štrpce;
43. Milivoje Stojanović – Šilovo, Gnjilane;
44. Milka Vuletić – Lešak;
45. Vesimir Savić  – Šilovo, Gnjilane;
46. Saša Đokić – Čaglavica, Gračanica;
47. Milena Milićević – Sočanica, Leposavić;
48. Srđan Mitrović – Šilovo, Gnjilane;
49. Živče Šarkočević Berevce, Štrpce;
50. Vesna Radosavljević – Lešak;
51. Radica Stojković – Sevce, Štrpce;
52. Dejan Marjanović – Leposavić;
53. Rada Trajković – Gračanica;
54. Dejan Gurešić – Severna Mitrovica;
55. Zoran Mojsilović – Severna Mitrovica;
56. Radmirović Marina – Zvečan;
57. Darko Radovanović – Zvečan;
58. Radomir Veličković – Lešak;
59. Zorica Nedeljković – Badovac, Gračanica;
60. Andrija Igić – Babin Most;
61. Branko Radovanović –  Severna Mitrovica;
62. Ana Perenčević – Gračanica;
63. Stevan Veselinović – Gračanica;
64. Dragan Petković – Parteš;
65. Leposava Vukašinović – Zvečan;
66. Miloš Stojković – Klokot;
67. Nebojša Vlajić – Zvečan. 

 

Comments

comments



Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala KoSSev nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.