Infektivna klinika u Prištini: Hospitalizovano 20 pacijenata, jedan u teškom stanju

infektivna klinika
FOTO: Gazeta Express

Na Infektivnoj klinici Univerzitetskog kliničkog centra u Prištini, trenutno je hospitalizovano 20 pacijenata koji su inficirani virusom korona, a jedan je u teškom stanju, prenosi Koha izveštaj kosovskog ministarstva zdravlja.

Od hospitalizovanih pacijenata, 14 njih je u stabilnom stanju, a pet pacijenata je u ozbiljnom stanju i nalaze se na terapiji kiseonikom.

Takođe, na odeljenju Intenzivne nege nalazi se jedan pacijent u teškom stanju. 

Na Kosovu je u poslednja 24 sata registrovano 40 novih slučajeva inficiranja koronavirusom. Do sada je registrovano ukupno 1.234 slučajeva, izlečeno je 890 osoba, i preminula je 31 osoba i sve su imale druge prateće bolesti.



Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala KoSSev nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.