Zbog pucanja cevi na vodovodnoj mreži, meštani Gračanice, Lapljeg Sela i Preoca od subote su bez vode. Kvar će biti otklonjen u toku dana.
Direktor javne službe u opštini Gračanica Vladica Trajković objasnio je da je do kvara najpre došlo u subotu, na deonici od Pošte do Padališta u Gračanici.
„Pukla je vodovodna cev. Ekipa iz Prištine je u večernjim satima sanirala kvar, tako da je u toku noći između subote i nedelje bilo vode, ali je ujutru ponovo došlo do pucanja cevi na drugom mestu ali na istoj deonici“, kazao je Trajković.
Prema njegovim rečima ekipa Vodovoda koja je bila dežurna u nedelju, taj kvar nije mogla da otkloni jer se istovremeno slična situacija dogodila i u Prištini, te radnici, kao je rekao „nisu stigli do Gračanice“.
„Sada je ekipa na terenu i očekujemo da se u toku dana otkloni taj kvar i da meštani dobiju vodu“, dodao je Trajković.
Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala KoSSev nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.