
Kosovska policija privela je preksinoć 13 osoba u jednom lokalu u selu kod Uroševca, nakon što ih je zatekla u trenutku ilegalnog kockanja. Među njima je i vlasnik lokala i on je jedini u policiji zadržan.
Akcija je u ovom objektu izvršena, navode iz KP, na osnovu prethodno dobijenih informacija da se tu organizuje kockanje.
Policija se ubrzo i uputila na lokaciju, gde su na delu zatekli trinaest osoba.
Svi su uhapšeni, a kao materijalne dokaze službenici policije pronašli su paket sa 2,061 žetonom i 20 špila karata – koji su potom konfiskovani.
Nakon saslušanja, 12 osoba je pušteno, a jedini koji je u policiji na 48 sati zadržan je vlasnik lokala, S.M, u kom su se kockali.
On se tereti za krivično delo „Organizovanje piramidalnih šema i nedozvoljeno kockanje“.
Slučaj ide u redovan istražni postupak, navode iz KP.
Preuzimanje i objavljivanje tekstova sa portala KoSSev nije dozvoljeno bez navođenja izvora. Hvala na poštovanju etike novinarske profesije.