PONOVO uspešan sportski vikend: 7 medalja za mitrovičke karatiste!

Deo vikenda za nama dobar deo mlađih Mitrovčana sigurno su iskoristili za odmor, izlaske i druženje. A neki od njih, sada već tradicionalno – za dokazivanje svoje borbenosti, spretnosti i kondicije. I bez iznenađenja, bili su uspešni u tome. Na subotnjem Kupu Srbije za kadete, juniore, mlađe seniore i seniore, u Beočinu, karatisti Omladinskog karate kluba "Kosovska Mitrovica" osvojili su sedam medalja. Sijalo je i zlato.

Trinaest članova ovog OK-a pobede su nanizali uprkos jakoj konkurenciji. Nastupilo je 568 kvalifikovanih takmičara iz 105 klubova, a medalje nisu izostale ni u timskim, ni u pojedinačnim borbama.

Zlatom se okitio Lazar Škoprdić, osvojivši 1. mesto u kategoriji juniora -55kg. Zapratio ga je Ninoslav Biševac, uz srebro u istoj kategoriji.

Među onima koji su sijali, bili su i – Tamara Radulović, koja je osvojila 3. mesto u kategoriji mlađih seniorki -55kg, kao i Nikola Mitrović i Nikola Milutinović, koji su bronzu osvojili u kategoriji juniora +76kg.

Ekipno su se takmičili Milan Simonović, Mirza Pepić, Aleksa Simović i Nikola Mitrović, kao i Nikola Milutinović, Aleksandar Jovanović.

Oni su osvojili bronzane medalje, takođe, a kao ekipe mlađih seniora, odnosno juniora.

Karatisti su uspešni bili i tokom prošle i pretprošle nedelje. Šta su osvojili od medalja, kao i u kojim su još sportovima Mitrovčani bili uspešni, čitajte u vestima:

Mitrovički sportisti za vikend: Preko 30 medalja!

Karate i kik boks: Tri zlata i bronza za sportiste iz Kosovske Mitrovice